FİLMOGRAFİ-Filmography

 

 

 

 

Biyografi:

Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi kamu yönetimi bölümünden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işletme ana bilim dalı yönetim ve organizasyon bilim dalı insan kaynakları programından mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü radyo televizyon ve sinema ana bilim dalında “Belgesel Sinemada sinematografi ve gerçekçilik ilişkisi Suha Arın Belgeselleri Örneği” çalışmasıyla doktora eğitimini tamamladı.

Biography:He was born in Konya. He completed his primary education in Konya and graduated from the Department of Public Administration, Anadolu University in 2001. He gained MBA degree, Selcuk University in 2004. He is a lecturer in the Faculty of Communication of Selcuk University and PH.D student in Graduate School of Social Sciences.

Filmografi -Filmography

2001 Karar/The Decision ( Kurmaca-fictional ) Ayrıntı
2002 Damla-/The Drop ( Kurmaca-fictional ) Ayrıntı Film İzlenebilir
2002 Ah Şu Kızlar 1/ Ah That Girls 1 ( Kurmaca-fictional) Ayrıntı
2003 Halk İçin/For The Public ( Kurmaca-fictional ) Filmi İzle
2004 Sıradan-/The Ordinary ( Kurmaca-fictional ) Ayrıntı
2004 Ah Şu Kızlar 2/ Ah That Girls 2 ( Kurmaca ) Ayrıntı
2004 Yarından Sonra/The Day After Tomorrow  ( Kurmaca-fictional) Ayrıntı
2004 Bir Zevk İçin/For The Fun ( Belgesel-documentary )
2004 Özür Dileriz/Sorry ( Kurmaca-fictional)
2005 Bit Pazarı/Flea market ( Belgesel-documentary ) Ayrıntı Film İzlenebilir
2005 Ah Şu Kızlar 3-Ah That Girls 3 ( Kurmaca-fictional ) Ayrıntı Film İzlenebilir
2006 Göç/The Migration ) ( Belgesel-documentary ) Ayrıntı   Film İzlenebilir
2007 Fıkra ( The Joke ) ( Kurmaca-fictional ) Ayrıntı   Film İzlenebilir
2008 Mesnevi’den Hikayeler ( Kurmaca-fictional ) Mecnun izle  / Rızk Film İzlenebilir
2009 Hipodermik/Hypodermik ( Deneysel ) Ayrıntı   Film İzlenebilir
2009 + 5 Derece/ ( Kurmaca – fictional ) Ayrıntı Film İzlenebilir
2010 Çürük Elma/ Rotten Apple ( Belgesel-documentary ) Ayrıntı Film İzlenebilir
2010 Baba/The Father ( Kurmaca-fictional ) Ayrıntı Film İzlenebilir
2011 Firar / Escape ( Kurmaca-fictional ) Ayrıntı Film İzlenebilir
2013 Çaput / The Tatter ( Kurmaca – fictional ) Ayrıntı Film İzlenebilir
2015 Gün Batarken ( Kurmaca ) Ayrıntı  Film İzlenebilir
2015 Salyangozun Yolculuğu / Journey of Snail Ayrıntı
2016 Eşit / Equal (Deneysel) Ayrıntı 

Aşk Üçlemesi
Ah Şu Kızlar 1 / 2 / 3

Su Üçlemesi
Yarından Sonra
Fıkra
+ 5 Derece

Hipodermik Üçlemesi
Hipodermik
Baba
Firar

Kısa-Ca Öğrenci Film Festivali Teaserlar
5. Kısa-Ca Festival Teaser ( El-Cezerye-Sorgu) ( İzle )
7. Kısa-Ca Film Festivali Klibi ( İzle )
9. Kısa-Ca Festival Filmi ( Selvi Boylum Al Yazmalım ) Vimeo  Youtube
11. Kıs-Ca Festival Filmi ( Operasyon ) İzle
12. Kısa-Ca Festival Filmi ( Takas ) İzle
13. Kısa-Ca Festival Filmi ( Breaking Bad Temalı)  İzle
14. Kısa-Ca ( Kısa Mesaj ) İzle

Atv “Çek Bakalım” adlı programı için çektiğim filmler
Taş Devri / Kaptanın Seyir Defteri

Filmlerimin finalist olduğu ve gösterildiği öne çıkan festivaller…

Gösterim

39. Altınportakal Film Festivali ( Damla )
41. Altınportakal Film Festivali ( Sıradan )
10 1001 Belgesel Film Festivali ( Göç )
12. Altın Koza Film Festivali ( Yarından Sonra )
14. Altınkoza Film Festivali ( Göç )
10. Uluslarası İzmir Film Festivali ( + 5 Derece )
12. Uluslararası İzmir Film Festivali ( Baba )
14. 1001 Belgesel Film Festivali ( Çürük Elma )
1.Los Angeles Türk Filmleri Festivali ( Firar )
2. Rode Tulp Film Fest (Çaput)
1. Uluslararası Truva Atı Film Festivali ( Salyangozun Yolculuğu)
28. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali ( Eşit)
17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali (Ezbere İş)
18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali ( Ömürlük Göç)

Finalist
46. Altınportakal Film Festivali ( + 5 Derece )
18.Altınkoza Film Festivali ( Baba )
20. Altın Koza Film Festivali ( Çaput )
21. Ankara Film Festivali ( Hipodermik )
22. Ankara Film Festivali ( Baba )
23. Ankara Film Festivali ( Firar )
25. Uluslarası İstanbul Kısa Film Festivali ( Çaput )
2. Malatya Film Festivali ( Baba )
2.Altın Çınar Film Festivali ( Çaput )
16. İzmir Kısa Film Festivali ( Salyangozun Yolculuğu )
3.Boğaziçi Film Festivali ( Salyangozun Yolculuğu )
23. Adana Film Festivali (Eşit)
2. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali (Eşit)
6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali ( Ömürlük Göç)
29. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali ( Yarından Sonra m2)
8. Atıf Yılmaz Film Festivali (Ömürlük Göç)
2. Uluslararası İzmir Film Festivali (Ömürlük Göç)

Ödüller / Awards

S.Ü. 1. Kısa-ca Film Festivali 3. lük ödülü ( Karar )
S.Ü. 2. Kısa-ca Film Festivali Jüri Özel Ödülü ( Damla )
S.Ü. 4. Kısa-ca Film Festivali Alim Şerif Onaran Özel Ödülü ( Sıradan )
Maltepe Üniversitesi 1. Film Festivali 3.lük ödülü (Damla)
İstanbul Kısa Film Derneği Çevre Filmleri Festivali En iyi Film ödülü ( Damla )
2. İstanbul Çevre Filmleri Festivali 1. lik ödülü ( Yarından Sonra )
5. Türk Belgeselciler Haftası Öğrenci Filmleri Yarışması Belgesel 3. lük ödülü.( Bit Pazarı )
Aydın Doğan Vakfı 17. Genç İletişimciler Yarışması Kısa Film 3. lük ödülü ( Özür Dileriz )
7. Uluslararası Altınsafran Belgesel Film Festivali 1. lik ödülü ( Göç )
7. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali  En İyi Belgesel Ödülü ( Göç )
5. İstanbul Çevre Kısafilm Yarışması 2. lik ödülü ( Fıkra )
Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısafilm Festivali Jüri Özel Ödülü ( Göç )
3. DFF Mansiyon Ödülü ( Göç )
3. Genç Yetenekler Kısa Film Yarışması 2. lik ödülü ( Törenden Görüntü )
Kıbrıs  Altın Salkım Film Festivali ( Özel Ödül )
Konya Büyükşehir Belediyesi Mesnevi’den Hikayeler Konulu Film Yarışması Mansiyon
2. RofifeKısafilm Yarışması Kurmaca Dalı 2. lik ödülü. ( Törenden Görüntü )
Rotaract Club 3. Kısafilm Yarışması Kurmaca 2. lik ödülü ( Ayrıntı )
Doğa Geri Almadan Kısafilm Yarışması Jüri Özel Ödülü  ( Ayrıntı )
3M Command Reklam Yarışması Ödülü Reklamı İzle
“Kadrajımda pozitif öyküler” 2. lik ödülü Ayrıntı
Uluslararası İstanbul Çevre Kısa Film Festivali 1. lik ödülü ( Ayrıntı )
İzoder Kısa Film Yarışması Büyük Ödülü ( Ayrıntı )
Deniz Temalı Kısa Film Yarışması 1. lik ödülü ( Ayrıntı )
Manisa Belediyesi ( Altın Üzüm ) Film Festivali Deneysel Kategori 3. lük ödülü ( Ayrıntı )
Konya Büyükşehir Belediyesi 2. Kısa Film Yarışması 3.lük ödülü ( Ayrıntı )
6.Rofife 1. lik ödülü ( Ayrıntı )
Uluslarası 5. Lions Kısa Film Festivali En İyi Görüntü Ödülü Ayrıntı
12. Çevre Filmleri Festivali Kurmaca 2. lik ödülü Ayrıntı
YÖK “Study in Turkey” 3. lük ödülü. Ayrıntı
1 Hadis 1 Film Yarışması 1. lik ödülü Ayrıntı
2. Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması Jüri Özel Ödülü Ayrıntı
Hak-İş Emeğe Saygı 4. Film Yarışması  Jüri Özel Ödülü Ayrıntı
8. Rofife Mansiyon Ödülü Ayrıntı
14. Uluslararası Çevre Film Festivali Belgesel Kategori 3. lük ödülü  Ayrıntı
Kıbrıs Yeşil Barış Hareketi 4. Kısa Film Yarışması 2.lik ödülü Ayrıntı
Sağkal Derneği 2. Uluslarası Kısa Film Yarışması 3. lük ödülü Ayrıntı
Uluslarası 9. Rofife Kısa Film Yarışması Mansiyon Ödülü Ayrıntı
IEEE ODTÜ Women in Engineering 2. MOWIE yarışması 1.lik ödülü Ayrıntı
Trabzon Uluslararası Film Festivali Belgesel 2. lik ödülü  Ayrıntı
1. Kızkalesi Film Festivali Belgesel Kategori 2.lik ödülü Ayrıntı
7. Uluslararası Hak-İş Kısa Film Yarışması En İyi Yönetmen Ödülü Ayrıntı
JCI Uluslararası 13. Crossroads Kısa Film Festivali En İyi Belgesel Ödülü Ayrıntı
11. Uluslararası Rofife Film Festivali Belgesel 2. lik ödülü Ayrıntı

 

%d blogcu bunu beğendi: