Başlangıç > Haberler > Arşivimden “Bit Pazarı”

Arşivimden “Bit Pazarı”

Soğuk ve kar yağışlı bir gündü diye giresim gelse de bu yazıya aradan uzun zaman geçtiği için meterolojik bilgileri anımsayamadım. Neyse çok da önemli değil zaten…  Şimdilerde moda fotoğrafçılığı üzerine kariyerini yapan A. Murat Koçak, sinema tarihi dersinden ( Meral Seraslan hocamızın )  çıkıp bir heyecanla geldi… O sıralar sinema hakkında pek bişey okuduğum söylenemez. ( Aslında şimdi de söylenemez ya neyse ) . Sadede gelelim.

Murat : Abi hoca bugün Vertov diye birinden bahsetti.

Eee

Murat : Adam senaryo karşıtıymış, almış kamerayı kurmuş sokaklara, kurgu felan
Bildiğimiz ışınlanma yani .  Sinegöz ( Kinoglaz ) akımının kuramcısı…

“O yapar da biz yapamaz mıyız “dedik, çakaralmazlarımızı ( mini dv handycam ) alıp, sonraları Uğur Dündar’ın Arena Programı’nda sokak ortasında porno cd satılıyor diye gündeme de taşıdığı Konya Bit Pazarına… ( Cd olayının aslı var mı diye merak edenler için dipnot:  Bizim gittiğimizde gördüğümüz tek satıcı olan küçük bir çocuk cd lerin üzerine zencili – sarışın şeklinde kategorize edilmiş cd leri  satıyordu ) Zaten çok geçmedi pazar yeri bizim çekim yaptığımız yerden kaldırılıp Kızılay Hastanesi etrafındaki dükkanlara taşındı.

Neyse uzun lafın kısası o gün çektiğimiz ve Maltepe Üniversitesi’nin düzenlediği 5. Türk Belgeselciler Haftası Öğrenci Filmleri Yarışması Belgesel 3. lük ödülüne de layık görülen  çalışmamızı izlemek  isterseniz aşağıda 🙂 ( Ha bu arada gereksiz bir dipnot daha. Yarışmada birinciliğe layık eser görülmemişti bizde teknik olarak kendimizi ikinci saydık 🙂

İzlemek İçin Linke Tıklayın

http://www.vimeo.com/11873659

  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: