Başlangıç > Haberler > Sonsuz Şükran Köyü’ne Nasıl Gidilir ?

Sonsuz Şükran Köyü’ne Nasıl Gidilir ?

Geçtiğimiz günlerde Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Aytekin Can başkanlığında, Suha Arın Kısa Film atölyesi  , Konya’nın Çavuş Belediyesi’nde bulunan Sonsuz Şükran Köyü’ndeydi.

Yönetmen Aydın Bağardı ile birlikte 10 Temmuz’da başlayan ve yaklaşık  10 gün sürecek atölye çalışmalarını  gerçekleştirecek ekip ilk olarak projenin mimarı Mehmet Taşdiken eşliğinde köyde bulunan bazı sanatcı evlerini gezdi.

Ben de yeri gelmişken Konya’dan Sonsuz Şükran Köyü’ne gitmek isteyenler için “nasıl gidilir” yol rehberi hazırlamaya çalıştım.

Öncelikle Sonsuz Şükran Köyü’nün koordinatlarını vermek istiyorum böylece yol tarifine gerek duymadan bu bilgileri mevcut gps cihazlarına veya google haritasına  girerek yol tarifi alınabilir.

Sonsuz Şükran Köyü Koordinatları : 37°58’4″N 31°33’1″E

Konya’dan Sonsuz Şükran Köy’üne gitmek için :  ( Konya merkezden yaklaşık 100 km )

Şükran Köyü’ne gitmek için Konya Isparta karayolu ( Beyşehir’e giden yol )  kullanılıyor. Harita

Konya Isparta kara yolunda yaklaşık 60 km ilerledikten sonra ( Yunuslar köyünü geçer geçmez ) Beyşehir yolundan çıkıp Hüyük istikametine doğru dönmek gerekiyor. ( Harita ) Dönmeden hemen önce ana yol kenarındaki Opet  bu yol üzerindeki son petrol istasyonu Petrol istasyonunu geçip Yenidoğan’dan Hüyük’ün solundan geçene  kadar   bazı mahallelerin  tabelalarını yol boyunca görerek ( Çamlıca, İmrenler, Burunsuz, Görünmez, Mutlu ) yolumuza devam ediyoruz. Büyük bir tabelada Isparta, Şarkikaraağaç vb. yazısını görünce acaba fazla mı gittim düşüncesine kapılabilirsiniz ancak yola devam ederek bir alt geçitten geçiyoruz ) Festival zamanı Çavuşa yaklaşırken yolun sağ ve sol tarafında organik çilek satan baraka-kulübe benzeri yapıları görebilirsiniz. ( Bir iki tane de  kır gazinosu göreceksiniz)  Isparta tarafına devam ederek kısa bir süre sonra  yolun sağ tarafında Çavuş Mahallesini göreceksiniz… ( Harita )  ( Çavuşa girer girmez  solunuzda tepelik bir alana kurulu Şükran Köyü’nün kerpiç evleri görülüyor ) Çavuş içinde Şükran Köyü’nü gösteren tabelalar mevcut. ( Konya’dan yaklaşık 100 km uzaklıkta ) Ortalama bir saat 15 dakikalık bir yol. Beyşehir yolundan Hüyük tarafına döndükten sonra yaklaşık yarım saatlik yolumuz kalıyor… ( Yollar oldukça güzel ancak virajlı bir yol )

Konya’dan değilde farklı bir yerden Sonsuz Şükran Köyü’ne gitmek istiyorsanız google map den bulunduğunuz yerin haritasını açıp  “Yol Tarif Al ” seçeneğinde A noktasına bulunduğun yerin ismini B noktasına ” 37°58’4″N 31°33’1″E ” koordinatlarını yazarak hangi yolu kullanarak gideceğinizi harita üzerinden görebilirsiniz. Örnek

Köyde yaptığımız minik geziden görüntüler.

Reklam
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: