Başlangıç > Genel > TYB’den “Genç Yazarlar Konya’yı Tanıtıyor” Projesi

TYB’den “Genç Yazarlar Konya’yı Tanıtıyor” Projesi

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi, MEVKA işbirliği ile hazırlanan Genç Yazarlar Konya’yı Tanıtıyor adlı projesi için imzalar atıldı. 16 yazarın lisans ve yüksek lisans seviyesindeki öğrencilerle sürdüreceği programda yazarlık dersleri de verilecek

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi, MEVKA işbirliği ile Genç Yazarlar Konya’yı Tanıtıyor adlı proje hazırladı. 16 yazarın lisans ve yüksek lisans seviyesindeki öğrencilerle sürdüreceği programda yazarlık dersleri de verilecek.

Saim Sakaoğlu, Kemal Kahramanoğlu, Bekir Biçer, Raşit Keskin, Ahmet Çaycı, Yağmur Küçükbezirci, Ahmet Akman, Şenol Çöm, Ahmet Köseoğlu, Hüzeyme Yeşim Koçak, Ayşegül Genç, Vural Kaya, Atilla Yaramış, Ali Saçıkara, Sait Mermer, Mustafa Ünal ve Hüseyin Üzülmez Edebiyatımızda Roman; Şiirin Yapı Taşları; Edebiyatımızda Halk Anlatmaları(Destan/Efsane/Masal); Edebiyatımızda Deneme, Fıkra, Mektup, Basın; Türk Roman Ve Hikâyeciliği; Tarihte Edebiyat Edebiyatta Tarih, Sanat-Edebiyat İlişkisi; Modern Şiir Dersleri; Çocuk Ve Gençlik Edebiyatı; Yazma Teknikleri; Düşünce Yazıları; Şehir Ve Edebiyat; Medya Okuryazarlığı; Sinema Televizyon Yazarlığı; Edebiyat Hukuku ve Hatıra Yazıları gibi konularda dersler verecek.

Usta isimlerden yazarlık dersi alacak öğrenciler, Konya’nın değerlerini de öğrenerek oluşturacakları edebi metinlerle şehrin tanıtımına katkıda bulunacak. Eğitim sonunda öğrencilere sertifika verileceği açıklandı.

Reklam
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: