Başlangıç > Haberler > Bu reklam yazarları hangi ülkede yaşıyor ?

Bu reklam yazarları hangi ülkede yaşıyor ?

Geçtiğimiz aylarda televizyon reklamlarında dönen noel baba kıyafetli Nasrettin Hoca’dan sonra şimdi de milli sporumuz güreşe hakaret eder gibi reklam çekildi…

“Cin fikirli” reklamcılarımız Vodafone kurumsal renklerine uydurmak adına Nasrettin Hocaya noel baba kırmızısı giydirdikten sonra şimdi de ata sporumuz güreş ile futbol arasında anlamsız bir karşılaştırma yapıyor.

Eskişehirspor teknik direktörü Bülent Uygun’un rol aldığı Bankasya reklamı,  dizi reklamın genel konseptinde  geçen “Yıldız” kelimesini bu reklamda da kullanmak adına milli sporumuz güreşe adeta hakaret eder nitelikte.

Aşağıda videosunu paylaştığım reklamda geçen sözler :

“ileriki günlerde babamı ziyarete gelen Ekrem Hoca, babama aynen şunları söyledi :

Bu oğlanı güreşci yapacağına futbolcu yap bir  yıldız olsun.”

Futbolun güreş sporuna göre daha popüler olduğu bir gerçek ancak reklam metni bence düşünülmeden hazırlanmış.  Güreş sporuyla uğraşan biri olsaydım bu reklamı hazırlayanlara olan şuanki kırgınlığım nefrete bile dönüşebilirdi. Burda yanlış anlaşılmasın Bülent beyin şahsıyla ilgili bir durum değil, belki kendisi güreşten ziyade futbola daha uygun olabilir.  Kim bilir belki güreşci olarak kalsaydı birçok ilde adına spor salonu, cadde sokak ismi olan Yaşar Doğu gibi  bir yıldız olabilirdi.

Reklamı izlerken güreş takımında antrenmanlara çıkan bir genç gözüyle izlerseniz demek istediğim daha iyi anlaşılır sanırım.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: